garsoniera
garsoniery sprzedaż

Mieszkania deweloperskie w Krakowie

Mieszkania deweloperskie w Krakowie są często często wybierane przez kupujących.

garsoniery małe mieszkania garsoniera małe mieszkania w krakowie
kawalerki kraków mieszkania deweloperskie kraków

Rynek mieszkań deweloperskich w Krakowie jest bardzo zróżnicowany pod względem ceny mieszkań jak i ich wielkości. Obecnie najpopularniejsze mieszkania to mieszkania 2 pokojowe ok. 47 %, oraz 3 pokojowe - 36 %, mieszkania duże to ok 6 % sprzedaży oraz jednopokojowe 11% (źródło krn.pl "Rynek nowych mieszkań w II kwartale 2013 r"). Mieszkania deweloperskie Kraków to mieszkania budowane w zróżnicowanym standardzie oraz w różnych cenach.

Średnia cena transakcyjna w Krakowie kształtuje się na poziomie 6300-6500 zł za mkw. mieszkania. Ceny mieszkań uzależnione są przede wszystkim od lokalizacji, technologi i standardu wykończenia budynków mieszkalnych. Deweloperzy Kraków starają się dostosować swoja ofertę mieszkaniową do popytu. jeszcze niedawno mieszkania deweloperskie Kraków były budowane z myślą o ludziach młodych lub kupujących pod wynajem proponując małe jednopokojowe mieszkania. Często całe bloki składały się mieszkań o metrażach od 20 do 35 mkw. Jak wynika z najnowszych raportów obecnie największym zapotrzebowaniem cieszą się mieszkania dwupokojowe.

Jeśli chcemy sfinansować zakup mieszkania deweloperskiego z kredytu hipotecznego musimy się liczyć z nowymi regulacjami. Od początku 2014 r aby wziąć kredyt na zakup mieszkania deweloperskie w Krakowie należy posiadać 10% wkładu własnego. Z każdym kolejnym rokiem wysokość wkładu własnego będzie wzrastać. Aby w pewnym stopniu ułatwić zakup mieszkania przez młodych, w tym roku zaczął działać program „Mieszkanie dla młodych”, który cieszy się dużą popularnością wśród tej grupy osób. Deweloperzy w Krakowie dostosowują swoją ofertę na mieszkania deweloperskie Kraków do obecnego popytu. Obserwujemy coraz większe ożywienie na rynku nowych inwestycji w Krakowie.

mieszkania deweloperskie, mieszkania deweloperskie kraków, nowe mieszkania kraków