garsoniera
garsoniery sprzedaż

Kawalerki, małe mieszkania

Małe mieszkanie, inaczej kawalerka przeznaczone jest głównie dla młodej osoby, zwykle studiującej lub rozpoczynającej pracę w innym mieście. Inaczej jest z garsonierą która często mylnie utożsamiana jest z kawalerką.

garsoniery małe mieszkania garsoniera małe mieszkania w krakowie
kawalerki kraków mieszkania deweloperskie kraków

Osoby poszukujące mieszkania dla siebie, mają do dyspozycji wiele rodzajów mieszkań, w zależności od swoich potrzeb. Dla szukających czegoś mniejszego, korzystną okazją mogą okazać się popularne kawalerki, czyli mieszkanie z jednym pokojem, najczęściej dość dużym, czasem nawet z osobną kuchnią, no i oczywiście łazienką. Są wybierane najczęściej przez osoby młode lub single. Coraz popularniejsze stają się jednak w ostatnich czasach tak zwane garsoniery. Szczególnie w większych miastach typu Kraków, Warszawa czy Poznań. Garsoniery są niczym innym jak luksusowo urządzonymi mieszkaniami o jednym pokoju, połączonym stylowo z kuchnią. Posiada oczywiście łazienkę. Całość mieszkania jest zaaranżowana ze smakiem oraz stylem.

Właścicielami takich mieszkań są zazwyczaj zamożniejsi mieszkańcy dużych miast, jacy są w stanie utrzymać więcej niż jedno mieszkanie, gdyż traktują oni takie mieszkanie, najczęściej, nie jako swój dom, lecz jak miejsce na pewnego rodzaju okazje. Dla przykładu taka garsoniera mieszkalna w centrum miasta, służyć będzie właścicielowi jako sypialnia po imprezie lub jako miejsce na randkę, czy spotkanie z przyjaciółmi. Jest to zatem przechodnie mieszkanie, które użytkowane jest tylko przez jakiś czas – z reguły maksymalnie kilkanaście dni w przeciągu roku. Samo słowo garsoniera, a właściwie "garcon" pochodzi z języka francuskiego i oznacza młodego chłopca lub mężczyznę. Dlaczego chłopca? Otóż w przeszłości najczęściej właścicielami takich garsonier byli młodzi mężczyźni, kawalerowie.

kawalerki, kawalerka, małe mieszkania, małe mieszkanie, mieszkanie dla kawalera, garsoniera, jednopokojowe mieszkanie