garsoniera
garsoniery sprzedaż

Garsoniery, małe mieszkania w Krakowie.

Małe mieszkania w Krakowie, inaczej mówiąc kawalerki lub garsoniery, cieszą się dużym powodzeniem. Związane jest to z dużą ilością studentów którzy kupują lub wynajmują małe mieszkania na czas nauki.

garsoniery małe mieszkania garsoniera małe mieszkania w krakowie
kawalerki kraków mieszkania deweloperskie kraków

Jeżeli przejrzymy krakowski rynek nieruchomości to bardzo szybko spostrzeżemy, że mieszkania które cieszą się bardzo dużą popularnością w Krakowie to właśnie kawalerki, garsoniery, czyli generalnie małe mieszkania.

Wiąże się to z kilkoma aspektami takich mieszkań. Po pierwsze małe mieszkania w Krakowie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem pośród osób poszukujących lokum na wynajem.

Po drugie mieszkanie o małym metrażu to mniejszy wydatek na sam zakup. Jeżeli decydujemy się na zakup małego mieszkania właśnie pod wynajem, to powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych aspektów, na przykład w jakim standardzie będziemy chcieli takie mieszkanie urządzić, a co za tym idzie komu będziemy chcieli wynajmować.

Inny standard bowiem będzie akceptowalny przez studentów, czy młodą parę, a inny przez biznesmanów. Różnice również będą cenowe - cena kawalerki w wysokim standardzie to nawet 1400 - 1600 zł/mc natomiast małe mieszkania w Krakowie w standardzie studenckim można wynajmować już od 600 - 700 zł/mc. Bardzo ważnym elementem przy wyborze mieszkania w Krakowie jest jego lokalizacja. Trudno sobie wyobrazić, aby studenci chcieli mieszkań na końcu Krakowa bez możliwości poruszania się tramwajem (właśnie ta forma komunikacji wśród studentów jest najchętniej wybierana, chętniej niż autobusy) priorytetem w takiej sytuacji jest ekonomia czasu i pieniędzy. Bliska odległość od uczelni, sąsiedztwo z centrum, czy komunikacja nocna to priorytety którymi kierują się osoby w trakcie studiów.

Na drugim miejscu kładą nacisk na wystrój i standard samej kawalerki. Widzimy więc, że na drugim biegunie będą osoby kierujące się wygodą i formą reprezentacyjną swojego mieszkania, czyli osoby sukcesu.

Jeżeli zależy nam na wynajmie właśnie takim osobą to warto zainwestować w małe mieszkanie w Krakowie nawet położonym w odleglejszym rejonie, jednakże niezbędnym będzie zadbanie o każdy szczegół, zapewnienie miejsca postojowego w garażu podziemnym.
Mile widziane są również garsoniery w Krakowie z ładnym widokiem na panoramę Krakowa, Wawel, czy Kopce Krakowskie.

Jak widać różnice pomiędzy potrzebami są olbrzymie, warto wobec tego jeszcze przed zakupem odpowiedzieć sobie na pytanie do kogo chcemy dotrzeć z naszą ofertą.

małe mieszkania kraków, kawalerki kraków, kawalerki w krakowie, garsoniery kraków, małe mieszkania w krakowie